امروز شهریور ۱۳, ۱۳۹۳ و ساعت ۱۱:۰۰ ب.ظ دقیقه میباشد.
مجله سرگرمیمجله سرگرمی

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالبافزایش بازدید

ایران در اوج اقتدار در صحنه جهانی قرار دارد/با تمام توان از لبنان حمایت می‌کنیم

608 بازدید
ایران در اوج اقتدار در صحنه جهانی قرار دارد/با تمام توان از لبنان حمایت می‌کنیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امروز ملت و نظام سیاسی ما در اوج اقتدار در صحنه جهانی قرار دارد، گفت: امروز دامنه نفوذ جمهوری اسلامی ایران از مرزهای جغرافیایی پیرامونی گذشته است.

خبرگزاری فارس: ایران در اوج اقتدار در صحنه جهانی قرار دارد/با تمام توان از لبنان حمایت می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان عصر امروز ‌در مراسم سالگرد شهادت شهید محمود کاوه که در محل گلزار شهدای بهشت رضا برگزار شد، اظهارکرد: امروز ملت و نظام سیاسی ما در اوج اقتدار در صحنه جهانی قرار دارد.

*افزایش دامنه نفوذ جمهوری اسلامی ایران

وی افزود: امروز دامنه نفوذ جمهوری اسلامی ایران از مرزهای جغرافیایی پیرامونی گذشته و نقش تعیین کننده‌ای در صحنه جهانی دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه پس از فروپاشی نظام دوقطبی نظام مستقری هنوز ایجاد نشده، گفت: شکل‌گیری این نظام نیاز به فعل و انفعالات جغرافیایی و سیاسی داشته است و امروز می‌بینیم که دایره نفوذ جمهوری اسلامی ایران جهانی شده و کلام مقام معظم رهبری نیز بر تصمیمات بزرگ جهانی تاثیرگذار است.

دهقان تأکید کرد: امروز در سطح منطقه ما هیچ موازنه قدرت و هیچ نظمی نمی‌تواند مستقر باشد و دلیل آن، این است که نظام ما از قدرت و اقتداری برخوردار است که می‌تواند اثرگذار باشد.

*تاثیرگذاری ‌مقاومت و حزب‌الله لبنان از ایران

وی با بیان اینکه امروز مقاومت و حزب‌الله لبنان و همچنین مقاومت فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی از تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر آنان حکایت داشته است، گفت: امروز روحیه مقاومت بر حزب‌الله لبنان و فلسطینی‌ها بر اراضی اشغالی نمایانگر بوده و می‌بینیم که چگونه قدرت‌های بزرگ جهانی در مقابل مقاومت به زانو در می‌آیند.

دهقان خاطرنشان کرد: حزب‌الله لبنان در آغازین روزهای شکل‌گیری بساط حضور آمریکا، اسرائیل و انگلیس را در لبنان درهم پیچید و در حقیقت باید گفت این روحیه و این مقاومت در سایه انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اسرائیل ارتش چهارم جهان را داشته و همواره در مقابله با جهان عرب آنها را شکست می‌داده اما امروز می‌بینیم که چگونه روحیه مقاومت آنان را به زانو در آورده است.

*حمایت ایران از کشورهای آزدیخواه

وزیر دفاع با اشاره به اینکه دشمنی ابرقدرت‌های جهانی به دلیل همین قدرت و اقتداری است که خارج از اراده آنها توسط جمهوری اسلامی عمل می‌کند و تصمیم می‌گیرد گفت: امروز غزه، لبنان، عراق و افغانستان و سایر نقاطی که انقلاب اسلامی به آنها صادر شده است، جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در حمایت از آنها آماده است.

وی تصریح کرد: این حرکت عظیم انقلاب اسلامی چیزی نیست جز عنصر شهادت‌طلبی و ایثارگری که هم‌اکنون انعکاس حرکت عظیم انقلاب اسلامی را در سایر کشورها مشاهده می‌کنید.

وی ادامه داد: این عزت و افتخار را باید به رهبری نظام و شهدا انتصاب داد، زیرا شهدا و روح آنها مقوم قیام‌هایی که در طول دوره‌های مختلف شکل گرفته است و این حقیقتی غیرقابل انکار است.

وی بیان داشت: امروز ملت ما کماکان در صحنه‌های مختلف جهانی حضوری فعال دارد.

*تلاش دشمن برای تسلیم شدن ملت ایران

دهقان با بیان اینکه امروز نظام سلطه به بهانه‌های مختلف تلاش می‌کند هر روز ملت ما را تحت فشار بیشتری قرار دهد افزود: دشمن به دنبال این است که نظام ما را تسلیم خواسته‌های خود کند و به همین دلیل است که به ما اتهام می‌زنند که جمهوری اسلامی به دنبال سلاح هسته‌ای است.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه ملت‌های دنیا نباید از تهدیدهای پوشالی به خود واهمه‌ای ایجاد کنند، گفت: ملتی که مسیر جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کند، حتماً به پیروزی دست پیدا می‌کند، لذا ما امروز به دنیا اعلام می‌کنیم که هیچ‌گاه به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و آن را مشروع نمی‌دانیم.

*به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم

وی با اشاره به اینکه دنیا این حقیقت را نمی‌پذیرد که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم، گفت: این امر به این دلیل است که این حقیقت برایشان سخت است. آنها ظلم و اقدامات غیرانسانی را بر ما به بهانه موضوع سلاح هسته‌ای اعمال کردند ولی هنوز مدرکی دال بر اینکه ما از سلاح هسته‌ای استفاده می‌کنیم پیدا نکردند.

دهقان اظهار داشت: قبول نکردن دشمنان که جمهوری اسلامی ایران از سلاح هسته‌ای استفاده نمی‌کند به این دلیل است که یک نوع فروپاشی در منطق آنها ایجاد می‌کند که آن هم به واسطه ظلمی که بر بسیاری از ملت‌ها روا داشته‌اند در حقیقت نه گفتن به منطق خودشان است.

وی بیان کرد: اگر امروز ملت ما در این وضعیت قرار دارد، مرهون خون شهدا و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است و امیدواریم که این مسیر توسعه کشور روزبه‌روز ادامه پیدا کند.

برچسب ها


داغ کن - کلوب دات کام

مطالب مشابه

افزایش بازدید

دیدگاه خود را ارسال کنید

محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی