امروز اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۴ و ساعت ۱۲:۱۷ ب.ظ دقیقه میباشد.
مجله سرگرمیمجله سرگرمی

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالبافزایش بازدید

والدین مراقب اشتباهات در صحبت با فرزندان دختر باشند

753 بازدید

والدین مراقب اشتباهات در صحبت با فرزندان دختر باشند

دخترها موجوداتی شیرین، دوست داشتنی و در عین حال بسیار آسیب پذیر هستند و تربیت آن ها نیازمند آگاهی قابل توجه و صرف حوصله است.

ما برای تربیت فرزندمان با خیل عظیمی از اطلاعات و توصیه ها از هر سو (رسانه های ختلف، تبلیغات، دوستان و خانواده) رو برو هستیم که بسیاری از آن ها ضد و نقیض و یا حتی نادرست است و پیروی از آن می تواند آسیب هایی جدی برای فرزندمان به بار آورد.

در ادامه 6 مورد از رایج ترین اشتباهات در صحبت کردن با دخترها و نحوه تربیت شان را می بینید که بسیار نادرست است و باید اصلاح شود.

صحبت-کردن-با-دختران

تو یک پرنسس هستی

اما او پرنسس نیست! این آرزو که از سنین کم در کودکان شکل می گیرد (و امان از انیمیشن های زیبای والت دیزنی) آن ها را کمی خودخواه و عشقِ شهرت بار می آورد. آن ها بایدمهربانی و فروتنی را بیاموزند و نه صرفا بخاطر زیبایی، بلکه بخاطر رفتار و عملکرد خوبشان در زندگی تحسین شوند. رسیدن به این موارد بسیار ساده تر خواهد بود اگر باورِ پرنسس بودن در آن ها شکل نگرفته باشد!

تو ضعیف هستی

ابدا اینطور نیست. شما باید به او آموزش دهید که قدرت بالایی دارد و فرصت های بیشماری پیش رو دارد که با تلاش خودش می تواند از آن ها استفاده کند.

آرزوهایت غیرواقعی و دست نیافتی است

از کجا مطمئن هستید؟ باید بخاطر بیاوریم آرزوهای هر فردی حتی اگر غیر واقع گرایانه باشد غیرممکن نیست! به باورهای فرزندتان بال و پر دهید و به او بیاموزید که سرنوشت هر کس بیش از همه دست خود او است. به افراد باهوش، توانا و موفق و تجربیاتشان توجه کنید و توصیه هایشان را بکار بگیرید اما فراموش نکنید زندگی و تجربیات هر کس منحصربفرد است.

تو ریاضی (یا هر درس دیگر) ات بد است

اینگونه نیست. هیچوقت اینچنین به او برچسب نزنید و قضیه را ژنتیکی نکنید. در غیر اینصورت فرزند شما به آسانی شکست را می پذیرد. هیچ فردی در هیچ زمینه ای به لحاظ ژنتیکی و ارثی بد و بی استعداد مطلق نیست. همیشه به فرزنتان یادآوری کنید که استعداد های ویژه ای دارد. او باید با تلاش بیشتر و کمک گرفتن از دیگران در هر شاخه ای موفق شود و پیشرفت کند. فرزندتان نباید شکست را بپذیرد و خود را قربانی بداند.

تو باید رئیس جمهور، پزشک و یا ستاره شناس شوی

دختر بچه شما اصلا نمی داند ماهیت این شغل ها چیست. و البته برای انتخاب شغل آینده اش خیلی فرصت دارد.

از پسرها دور شو، پسر ها بد هستند. پسرها فقط به یک چیز فکر می کنند…

این حرف صحیح نیست. پسر ها نیز همچون دخترها فوق العاده هستند. شاید اینطور راحت تر باشید و کار خودتان را راحت کنید. اما فقط صورت مسئله را پاک می کنید. این فرهنگ و طرز فکر غلط آسیب هایی عمیق و جدی در پی خواهد داشت.

منبع : .bartarinha.ir

برچسب ها

, , , , , , ,

داغ کن - کلوب دات کام

مطالب مشابه

افزایش بازدید

دیدگاه خود را ارسال کنید

محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی
محل تبلیغات متنی